Czy warto kupować suplementy diety?

suplementy diety w aptece

Obecnie w aptekach możemy dostać różne specyfiki, mające na celu łagodzenie i zapobieganie różnym infekcjom i dolegliwościom. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy z tych preparatów ma potwierdzone działanie i nie każdy podlega ścisłej kontroli ich jakości.

Suplementy diety są środkami spożywczymi i ich celem jest uzupełnienie naszej diety.
Są to inaczej produkty żywnościowe i należy oczekiwać od nich podobnego działania jak po spożyciu warzyw, czy owoców. Wiedzmy również, że suplementy diety są przeznaczone dla osób zdrowych. Osoby chore powinny być leczone lekami i podlegać ścisłej kontroli lekarza.

Wielu z nas zastanawia się nad tym, czy suplementy rzeczywiście działają? Zdania są jednak podzielone.
Każdy suplement ma określony skład na opakowaniu, i problem jest w tym, że nikt nad dawkami suplementów nie ma do końca kontroli. Dlatego niektórzy, odczuwają ich działanie bardziej, a inni wcale.

Jeżeli już kupujemy suplementy dla siebie i naszej rodziny, zwracajmy uwagę na skład. Często okazuje się, że na odwrocie opakowania znajdują się składniki takie jak metale ciężkie: ołów, czy rtęć. Najgorsze jest jednak to, że nawet w niektórych sklepach znajdują się także produkty nie przebadane pod względem bezpieczeństwa i stosowania.
Ponadto warto pamiętać, że substancje zawarte w suplementach diety, mogą wchodzić w interakcję z innymi lekami. Dlatego koniecznie poinformujmy naszego lekarza o zamiarze ich przyjmowania.

Są suplementy, które z pewnością warto zażywać, jak na przykład witamina B12 i D. Jednak większość z nich w połączeniu ze zdrowym odżywianiem może okazać się zbędna. Jeżeli jednak nasza dieta jest uboga w konkretne składniki odżywcze, możemy je uzupełnić odpowiednim suplementem.

Suplementy diety możemy obecnie nabyć w bardzo wielu miejscach (polecam: https://www.body4you.pl/), dlatego tak ważne jest, aby kupować je ze sprawdzonej apteki i dokładnie czytać informacje na opakowaniu.